12 Senelik Gece Altyazılı 7.9/10
Sitemizde şuan toplam 2215 film bulunmaktadır.

12 Senelik Gece Altyazılı 7.9/10

0

La Noche de 12 Años, son 12 senelerini geçirecekleri hücrelere götürülen üç politik tutuklunun öyküsünü anlatıyor. 1973 senesinde Uruguay, askeri diktatörlük ile idarenmekteydi. Bir güz gecesi üç politik tutuklu, tertip edilen saklı bir harekâtla cezaevindeki hücrelerinden alınarak öğrenmedikleri bir yere götürülür. Burası onların son 12 senelerini geçirecekleri hücreleridir. Yapılmak istenen şey belirlidir; mahkumlar öldürülmeyecek ama çıldırtılacaktır. Yeni hücrelerinde çılgınlığa terk edilen mahkumlar arasında seneler sonra Uruguay Başkanı olan Jose Pepe Mujica da vardır.
Reel bir öyküden uyarlanan filmin rejisör koltuğunda Mülk día para pescar ve Mr. Kaplan filmleri ile tanıdığımız Alvaro Brechner oturuyor. Senaryosunu da rejisör Brechner’ın kaleme aldığı filmin oyuncu kadrosunda Antonio de la Torre, Chino Darín, Soledad Villamil, Alfonso Tort, César Troncoso, Silvia Pérez Cruz gibi adlar yer alıyor.

FILM BILGILERI
12 Senelik Gece Altyazılı 7.9/10

La Noche de 12 Años, son 12 senelerini geçirecekleri hücrelere götürülen üç politik tutuklunun öyküsünü anlatıyor. 1973 senesinde Uruguay, askeri diktatörlük ile idarenmekteydi. Bir güz gecesi üç politik tutuklu, tertip edilen saklı bir harekâtla cezaevindeki hücrelerinden alınarak öğrenmedikleri bir yere götürülür. Burası onların son 12 senelerini geçirecekleri hücreleridir. Yapılmak istenen şey belirlidir; mahkumlar öldürülmeyecek ama […]

Tür: Tavsiye Filmler, Türkçe Altyazılı Filmler

Etiketler:

YORUMLAR Yorum Yapmak Istermisiniz ?

 

hacklink php shell shell indir php shell